MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AÇIK LİSE SINAVLARI HAKKINDA

Sınava Girecek Öğrencilerimizin; Aşağıdaki Hususlara Dikkat Etmesi Gerekmektedir:

 

 

1.     Adayların sınava girerken; Sınav Giriş Belgesi ile birlikte geçerli kimlik belgesini (Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı, Pasaport veya Sürücü Belgesi herhangi birini ) yanında bulundurmaları gerekmektedir. Öğrenci Kimlik Kartını yanında bulundurmaları da yararlarına olacaktır.

2.     Daha önceki sınavlarda sadece cep telefonu ile sınava girmek yasakken, bu sınavda Adayların ; çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş v.b. eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlarla sınava girmesi yasaktır.

3.     Adaylar sınav başladıktan sonra ilk 15 dakika içerisinde sınava alınır, ancak ek süre verilmez. Sınavın ilk 30 dakikası ve sınav bitimine 15 dakika kala salondan çıkmak yasaktır.

4.     Adaylar sınavlarda yumuşak uçlu kurşun kalem ve silgi bulundurmalıdır.

5.     Adaylardan, Sınav Yürütme Kurulu tarafından yedek salonda sınava alınması uygun görülenler, her ne sebeple olursa olsun belirtilen bina ve salon dışında başka bir merkezde sınava giremez.

6.     Yedek salonda sınava girecek adayların, sınavına girecekleri dersin adı (İngilizce 5 gibi) ile birlikte dersin kodunu cevap kâğıdına mutlaka kodlamaları gerekmektedir.

7.     Bireysel veya toplu olarak kopya çeken veya kopya çektirilmesine imkân sağlayan kişiler, hapis cezası ile cezalandırılır.

8.     Sınavların sabah oturumu 09:30 da, öğleden sonra ise 14.00 de başlayacağı buna göre sınav yapılacak okullarda sınav saatinden en az yarım saat önce hazır bulunmaları gerekmektedir.

Sınava girecek tüm adaylara başarılar dileriz.

Marmaris Bölge Sınav Koordinasyon Kurulu                                                                       

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.