MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aksaz Turgut Reis İlkokulu İngilizce öğretmeni Seda Apikoğlu kuruculuğunda başlatılan "Water footprint, be aware of it!" adlı etwinning projesi Ulusal Destek Servisi tarafından kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir.

Aksaz Turgut Reis İlkokulu İngilizce  öğretmeni Seda Apikoğlu kuruculuğunda başlatılan "Water footprint, be aware of it!" adlı etwinning projesi Ulusal Destek Servisi tarafından kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir.

Aksaz Turgut Reis İlkokulu İngilizce  öğretmeni Seda Apikoğlu kuruculuğunda başlatılan "Water footprint, be aware of it!" adlı etwinning projesi Ulusal Destek Servisi tarafından kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir. Projede yer alan öğrencilere  sertifikaları Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan tarafından takdim edilmiştir. Ayrıca bu başarılarının devam etmesi dileğiyle öğrencilerimize  doğaya olan duyarlılıkları dikkate alınarak birer defne fidanı hediye edilmiştir.

 

Avrupa Birliği Su Çerçeve Direktifi´nde (2000/60 / EC) belirtildiği üzere “Su, korunması ve savunulması gereken bir mirastır”. Bu noktadan çıkış yapılarak, öğrencilerin suyun önemi konusundaki farkındalıklarının arttırılması ve su ayakizine dikkat çekilmesi amaçlanmıştır. Yapılan çalışmalarla öğrencilerin eleştirel düşünme, problem çözme işbirliği ve iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik birçok çalışma yürütülmüştür. Su ayakizi ile ilgili araştırma yapma, bulgularını tartışma, doğrudan ve dolaylı yoldan yapılan su harcamasına dikkat çekme, oyunlarla suyun önemini aktarma bunlardan birkaçıdır.

 

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un 3 Eylül 2018´ de tüm öğretmenlere yaptığı konuşmasında verdiği bir örnek bu projenin ne derece önemli olduğunu da göstermektedir:  “Bilgiden görgüye doğru giden bir eğitime ihtiyacımız var. Bizim bilgimiz gerçekten fazla ama bunun görgüye davranışa dönüşmesinde bazı sıkıntılar var. Örneğin bir çocuk suyun israf edilmesinin yanlış olduğunun farkında ama eve gidip duş alırken önce sıcak akmayan, soğuk akan suyu bir kovaya doldurayım da bunu çiçeklere dökeyim anne diyen bir görgüyü biz çocuklarımıza kazandırmakla mükellefiz.”

14-09-201814-09-2018

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.