MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİN KÜLTÜRÜ AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMELERİ GELİŞİM PROGRAMI

DİN KÜLTÜRÜ AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMELERİ GELİŞİM PROGRAMI

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından temel eğitim kurumları ile ortaöğretim kurumlarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin Mesleki Bilgi, Mesleki Beceri ve Tutum ve Değerler alanında gelişmelerine katkı sağlamak amacıyla "Öğretmen Gelişimi Eylem Planı" hazırlanmıştır.

Bu nedenle fiziki altyapısı ve sosyal imkânları uygun görülen Marmaris Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde, belirlenen temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan DKAB öğretmenlerine uygulanacak olan Kasım ayı “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ´in Eğitim anlayışı, ilim öğrenmeye ve eğitime verdiği önem ve eğitim - öğretim metotları” konulu eylem içeriğiyle ilgili olarak Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakultesi Dergisi (Cilt 6,Sayı 1-II (2011) Yusuf ŞEN’in Hz. Peygamberin Merhamet Eğitim Metodu adlı makalesi gündeme alınmıştır.  Makalede; Hz. Muhammed’in eğitim öğretimde kullandığı yöntem ve teknikler ele alınarak eğitimcilerin, yetişen nesillere Hz. Peygamberi kılavuz olarak hayatın her alanında örnek gösterilmesi sağlanılmıştır.

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.