MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Müdürümüz Züleyha Aldoğan'ın İlköğretim Haftası Mesajı

Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 14.207 öğrencimiz ile ders başı yapmaya hazırız.
İlçe Millî Müdürümüz Züleyha Aldoğan'ın İlköğretim Haftası Mesajı

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ZÜLEYHA ALDOĞAN'IN

İLKÖĞRETİM HAFTASI İLE İLGİLİ MESAJI

 

 

 

           Değerli Eğitim Yöneticileri, Öğretmenler, Sevgili Öğrenciler, Saygıdeğer Veliler

9 Eylül 2019 tarihi itibariyle başlamış olan yeni Eğitim- Öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

            Bugün ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi ilçemizde de büyük bir sevinç ve mutluluk içinde 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

            İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik aklı ve zekâsıdır. Fakat akıl kendiliğinden gelişemez. Aklı geliştiren, kullanılmasını öğreten, bilgilerle geliştiren okuldur. Çünkü okul bir eğitim ve öğretim yuvasıdır, insanın yetiştirildiği yerdir. Mustafa Kemal Atatürk bir sözünde şöyle diyor 'İlk ilham ana baba kucağından sonra, okuldaki öğretmenin dilinden, vicdanından, eğitiminden alınır.' Eğer aklınızın zengin olmasını istiyorsanız, uygar bir insan olarak yetişmek istiyorsanız okulunuza dört elle sarılınız, ona sahip çıkınız. Düzenli çalışınız. Çünkü başarılı olmanın yolu düzenli, programlı ve disiplinli çalışmaktan geçer.

           Okullarımızın amacı siz sevgili öğrencilerimizi bilgilendirerek hayata ve geleceğe hazırlamaktır.2023 Eğitim Vizyonu kapsamında da öğrencilerimizi geleceğe hazırlama inancımız sonsuz.

           Bu noktada 'İnsan olma millet olma davası ' olarak benimsediğimiz ilköğretim davası süreci Atatürk'ün bize gösterdiği çağdaş medeniyete ulaşma ülkümüzün temelidir. Bu temel, eğitimin ilk ve en önemli basamağıdır.

           Bu nedenle; öğrencilerimizin daha çok çalışması, bilgiyi sorgulamaları, öğretmenlerimizin bilgiyi aktaran değil, bilgiye ulaşma yollarını sunan kişiler olmaları, velilerimizin ise her alanda evlatlarına verdikleri desteklerle aslında gelecek Türkiye'sini desteklediklerinin idrakinde olmaları gerekmektedir.

          Yeni bilgiler, yeni dostluklar, mutlu öğretmenlerin yetiştirdiği mutlu çocuklara kavuşmamız dileğiyle İlköğretim Haftanızı kutlarım.

 

 

                                                        ZÜLEYHA ALDOĞAN                                                                       

    İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.