MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Züleyha ALDOĞAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Züleyha ALDOĞAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

 

Asil bir milletin, hürriyetinden taviz vermektense canını, kanını ortaya koyarak küllerinden yeniden doğuşu ile şahlanışının nişanesi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. Yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Bu kıymetli toprakları bize vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlayan, bu ulvi gaye için toprağa düşerek Şehitlik mertebesine ulaşan bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor ve manevi huzurlarında saygıyla eğiliyorum.

 

İmkânsızlıklara mukabil, milli mücadelesini yürüterek devletini kuran necip bir milletin ferdi olarak dünya üzerinde kahraman bir meclise sahip, tek ülke olmanın gurur ve onurunu yaşıyoruz.

 

Cumhuriyetle birlikte tarih sahnesindeki yürüyüşünü büyük adımlarla sürdüren milletimiz; tek millet, tek devlet, tek vatan şiarıyla hareket ederek doksan beş yıldır karşısına çıkan türlü zorlukların üstesinden gelip ilerleyişini sürdürmüş, muasır medeniyetler hedefine ulaşmıştır.

 

Geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürüme azminde olan bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’ni ülkesi ve milletiyle savunmak, koruyup kollamak ve geleceğin en müreffeh, en güçlü ülkesi yapabilmek için topyekûn çalışmaktır.

Bu düşüncelerle ülkemizin gurur günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

 

          Züleyha ALDOĞAN

      İlçe Milli Eğitim Müdürü        

 

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.