MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN’ ın 19 Mayıs ATATÜRK’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN’ ın 19 Mayıs ATATÜRK’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN’ ın 19 Mayıs ATATÜRK’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda, ilk ve en anlamlı adımı oluşturan, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak, milletimizin sonsuza kadar bağımsızlığı için, kurtuluş meşalesinin ateşlediği tarihin 99. Yıl dönümünü, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşku içinde kutluyoruz.

İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs´ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin göstergesidir. İstiklal şuuruyla yetişen gençlerimizin tarihlerine sahip çıkmaları, milli değerlerine bağlılıkları, her açıdan nitelikli ve donanımlı olmaları sayesinde, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımada temel unsur konumundadırlar. Kurtuluş Savaşı´mızı zafere ulaştıran irade, kararlılık, azim ve inancı, gençlerimizin aynen muhafaza ettiklerini görmekteyiz. Bizler, tüm imkânlarımızla kendilerine destek verdiğimiz gençlerimizin, ecdat yadigârı olan bu aziz vatanımızı en iyi biçimde koruyacaklarına, istiklal ve istikbalimize gerektiğinde canları pahasına sahip çıkacaklarına inanıyoruz.

Sevgili Gençler,

Bu cennet vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, bağımsızlık bilinci ile yetişen sizlere emanet edildi. Siz gençlerimizin bu emanetin sorumluluğunun her zaman bilincinde olacağınıza inancımız sonsuzdur. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız devlet ve millet olarak bizlerin en önemli amacıdır. Sizlerin kişisel ve sosyal gelişiminizi desteklemeye devam etmekteyiz. Milletimizin umudu, göz bebeği ve geleceğimizin teminatı olan siz gençlere güveniyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını yürekten tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                              Züleyha ALDOĞAN

                                                    Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.