MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN´ın 10 Kasım Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN´ın 10 Kasım Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN´ın 10 Kasım Mesajı

              Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir; benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir.”sözünün engin anlamını, açtığı yolu, gösterdiği ilkeleri aklımız ve gönlümüze kılavuz ederek ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşımak için bu 10 Kasım gününde heyecanımızı bir kez daha tazeliyoruz.

              Kurtuluş Savaşı´nı kazanarak eşsiz bir destan yazan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletin birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile tüm dünyaya göstermiştir.Milletimiz, Atatürk´ün genç nesillere emanet ettiği ve ´en büyük eserim´ dediği Türkiye Cumhuriyeti´ni onun beklentileri doğrultusunda korumuş ve yüceltmiştir. Türk milletinin bu konudaki azmi, 15 Temmuz gecesinde hain darbecilere karşı duruşunda da kendini göstermiştir. Milletimiz, Cumhuriyetin temel ilkelerine sahip çıkacağını, kendi egemenliği dışında hiçbir gücün egemenliğini kabul etmeyeceğini bir kez daha dosta düşmana ilan etmiştir.

              Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerinin ve duygularının ışığında en büyük görevimizin, onu daha iyi anlamak, en büyük eseri Cumhuriyeti yaşatmak, güçlü ve çağdaş Türkiye’yi daha aydınlık yarınlara kavuşturmak olduğunun bilinciyle 78. vefat yıl dönümünde saygı, şükran ve rahmetle yâd ediyorum.

       Züleyha ALDOĞAN 
Marmaris İlçe Millî Eğitim Müdürü

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.