MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN´ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN´ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

      Tarih, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı tehlikeye girdiğinde, milletimizin içinde bulunduğu şartlar ne olursa olsun- birlik ve beraberlik içerisinde neleri başarabileceğinin açık örnekleriyle doludur. Çanakkale Zaferimiz de bunlardan birisidir.   O gün, vatan toprağının dört bir yanından yollara düşen´ vatan sevdalısı nice kınalı kuzular, ´iman dolu göğüslerini´, en kesif ordularıyla saldıran düşmana karşı siper etmiş -düşmanlarını bile kendine hayran bırakarak hiçbir zaman tarihin dilinden düşmeyecek büyük bir destan yazmışlardır. Bu muhteşem ve müstesna vatan müdafaası, millet olarak vatan, millet, bayrak ve bağımsızlık aşkı ile birlikte yaşama ve yaşatma idealinin tezahüründen başka bir şey değildir.  

      Çanakkale Zaferi, Vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk milletinin, neleri başarabileceğinin kanıtıdır. Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz’da aziz milletimiz bir kez daha Devletine, Vatanına, Bayrağına, Milli İradesine karşı yapılan hain darbe girişimini bertaraf ederek şehitlerimizin emanetine sahip çıkmış, Cumhuriyet´e ve demokrasiye olan sadakatini, istiklaline olan sevdasını canı pahasına ortaya koymuş ve Türk ulusunun milli mücadele ruhunu ve eşsiz kahramanlığını bütün dünyaya göstermiştir.  

      Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün "Benimle beraber burada savaşan bütün askerler kesin olarak bilmelidir ki üzerimizde bulunan vatan ve namus görevini tam olarak yerine getirmek için bir adım geri gitmek yoktur! Uyku ve istirahat aramanın, bu istirahatten yalnız bizim değil, bütün milletimizin ebediyen mahrum kalmasına sebep olabileceğini hepinize hatırlatırım”  özdeyişi, milletimizin zafer abidelerinden biri olan Çanakkale Zaferi´mizin temel dayanağının göstergesidir.   Bir dirilişin anlamlı ifadesi olan 18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere; milletimiz için, vatanımız için, bayrağımız için kendini feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hürmet, minnet, şükran ve rahmetle yâd ediyorum.          

      Züleyha ALDOĞAN 

Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.