MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

 Milli birlik ve beraberlik duygusuyla güçlenen, milli irademizin temsil edildiği T.B.M.M. ´nin kuruluşunun ve bağımsız yeni Türk Devletinin doğuşunun 98. yıldönümü bütün milletimiz ve özellikle öğrencilerimiz tarafından büyük bir istek, heyecan, gurur ve mutlulukla kutlanmaktadır.

T.B.M.M´ nin açılış günü olan 23 Nisan 1920 tarihi "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" ilkesinin, millet hayatına yansıyış günüdür. Her türlü başarı ve kudretin gerçek kaynağının, milletin kendisi olduğuna inanan Gazi Mustafa Kemal, Amasya Tamiminde "Milletin İstiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır." diyerek, milli hâkimiyetin gerçekleşmesini T.B.M.M´ nin kuruluşuna bağlamıştır.

Unutmamalıyız ki üzerinde yaşadığımız bu topraklar vatanını canından aziz bilen Şehitlerimizin kanı ile yoğrulduğu için kutsal vatan toprağı olmuştur. Tarihin hiçbir döneminde esaret altına girmemiş ve her zaman tarihe yön veren, parlak zaferlerle şanını taçlandıran Yüce Türk milleti; kutsal vatan toprakları uğruna canlarını tereddüt etmeden seve seve veren şehitlerimize karşı vazife ve sorumluluklarının bilincindedir.

Bunun için tarihin zorlu sınavlarından geçerek bugünlere ulaşan bir millet olarak, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da olduğu gibi 15 Temmuz’da da Cumhuriyetine, demokrasisine, vatanına, bayrağına, birlik ve beraberliğine, milli iradesine 23 Nisan şuuru ile sahip çıktığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bizler, şehitlerimizin kutsal emanetine kararlılıkla sahip çıkacak, birlik ve beraberlik içerisinde aydınlık yarınlara yürümeye devam edeceğiz.

Sevgili Çocuklar, Gazi Mustafa Kemal, bu yüce Meclis´in açıldığı gün olan 23 Nisan´ı siz çocuklara armağan etmiştir. Unutmayınız, dünyada çocuklarına bayram armağan eden tek lider olan Gazi Mustafa Kemal, sizlere sonsuz güven duymuş, ulusal egemenliğin kavranmasını, yaşatılmasını istemiştir. Hiçbir ülkede çocuklara armağan edilmiş böyle bir bayram yoktur. Dünya çocukları ile birlikte kutlamakta olduğumuz bu bayramla, gönüllerinizdeki sevgi, kardeşlik ve dostluk duyguları, barış ve huzur dolu bir dünyanın temelini oluşturacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizin bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla taçlanarak, devletin gücü millet egemenliğine dayandırılmıştır. Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen, dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olma özelliği taşıyan 23 Nisan Ulusak Egemenlik ve Çocuk Bayramı, gelecek nesillere olan inancın simgesi olmuştur. 

Ülkemizin geleceği, ulusumuzun en değerli varlıkları çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık geleceğin güvencesidirler. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı her alanda iyi bir şekilde yetiştirmek, geleceğe en iyi şekilde hazırlamak görevimizdir, sorumluluğumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle; 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan eden başta Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla yâd ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

                                                                                     Züleyha ALDOĞAN

                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.