MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde gelecek nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

 

        Öğretmenler Günü’nün amacı; öğretmenin toplumdaki yeri, rolü, önemi ve değerini anlamak, öğretmeni bulunması gereken yüce yerine oturtmaktır. Öğretmenler arasındaki bağı kuvvetlendirmek, öğrencileri ile aralarındaki sevgi, saygı ve dayanışmayı güçlendirmektir. Emekli olan öğretmenleri saygıyla anmak ve yeni atanmış öğretmenlere mesleklerinin bilincine varmalarını sağlamaktır. İşte Öğretmenler Günü, bu fedakâr öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür.

 

        Kıymetli Meslektaşlarım,

        Bu ülkenin geleceği; insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, idealizmlerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere kayıtsız kalmayan öğretmenler sayesinde çok daha aydınlık olacaktır. Bizler dün olduğu gibi bugün de ülkemizi bilgi toplumuna ve Cumhuriyetimizin hedeflerine ulaştırmak için büyük bir sorumluluk ve bilinçle çalışan öğretmenlerimize güveniyoruz.

 

        Mesleğiniz ne kadar yüce görevimiz ne kadar kutsalsa, sorumluluklarımız da o denli büyüktür.Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için bu yolda hep birlikte omuz omuza yürüyeceğiz. Çünkü bir nesil yetiştirmek,  o nesli oluşturan bireylerden her birinin ruhunu Türkiye sevdası, millet ve bayrak sevgisiyle donatmanın erdemini ve kıvancını hissettirmek kadar büyük bir sorumluluk yoktur.

        Bu sorumluluğun bilinciyle ellerimize emanet edilen çocuklarımızı, gençlerimizi insanlık duygularını ön planda tutarak, çağdaş bilgilerle donatmak, onları en yüksek niteliklere sahip kılarak, ülkesini, insanını, vatanını, bayrağını ve tarihini seven, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün bilincine varmış, Atatürk ilke inkılaplarını benimsemiş, mutlu ve sağlıklı bir nesil yetiştirmek vazgeçilmez görevimizdir.

        Bu duygu ve düşüncelerle; öğretmenlik mesleğini seçmiş olmaktan gurur duyan, sevgi dolu yüreğini öğrencilerine, insanlığa açan, saygıdeğer mesai arkadaşlarımın Öğretmenler Günü’nü kutlar, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal edenlere Allah’tan rahmet; emekli olanlara sağlıklı, mutlu, huzurlu, uzun ömürler; görevi başında olanlara başarı dolu bir gelecek diler,

 

        Sevgi ve saygılarımı sunarım.

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.