MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesaji

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesaji

           Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümü coşkusunu, millet olarak hep birlikte paylaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 94 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir.  

          Gücünü milletimizin ortak iradesinden alan Cumhuriyet, milletimizin büyük bir azimle gerçekleştirdiği Çanakkale zaferi ve daha sonra kurtuluş savaşı mücadelesinin eseridir. Geleceğe yüksek hedeflerle emin adımlarla yürürken de Atamızın ´en büyük eserim´ dediği Cumhuriyetimizin ışığında her alanda gelişmiş, üretken ve modern bir Türkiye, bizler için en büyük ideal olmaya devam edecektir.

            Yakın zamanda yaşadığımız 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında, milletimizin ortaya koyduğu tavır, bu topraklarda cumhuriyetimizin kuruluş dönemindeki ruhun, ne kadar diri olduğunun ifadesidir. Bilinmelidir ki, Türk milletinin sarsılmaz iradesi, Demokrasi ve Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatma azmi, tüm güçlükleri aşmamızda en büyük güvencemizdir.

            Çocuklarımızı iyi yetiştirmek, onları geleceğe hazırlamak, vatan, millet, bayrak ve ülke sevgisini onlara aşılamak bizim en önemli görevimizdir. Cumhuriyetimizi emanet edeceğimiz evlatlarımız, ülkemize azim ve kararlılıkla sahip çıkarlarsa, milletimiz bir ve diri yaşayacaktır.             Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yâd ediyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyorum.    

 

                                                                                    Züleyha ALDOĞAN

                                                                                   İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.