MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN´ın Yıl Sonu ve LYS Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN´ın Yıl Sonu ve LYS Mesajı

2015-2016 eğitim ve öğretim yılı azimli, fedakâr, üstün gayret ve özverili emeklerin sonucunda bugün sona erecektir. Marmaris İlçemizde 62 okulumuzda, 1.566 okul öncesi 8.586 temel eğitim, 3.344 ortaöğretim olmak üzere toplam 13.486 öğrencimiz eğitim öğretim yılını tamamlamışlardır.

 

Sevgili Öğrenciler; 

Değerli öğretmenlerinizin azim ve üstün gayretiyle yarınlarımızın mücevherleri olan sizlerin en güzel biçimde yetiştiğini görmenin haklı gururunu bir eğitimci olarak ben de yaşıyorum. Bu ülkenin aydınlık geleceğini oluşturacak büyük meşaledeki bir kıvılcım olduğunuzu öğrendiniz. Gelecek tüm kapılarını size ardına kadar açacaktır, yeter ki durmaksızın çalışın. Çalışınca tüm engelleri aşacağınıza, her durumda ve zamanda bizim için çok önemli ve değerli olduğunuza inanıyorum, yolunuz açık olsun. Sizden, her günü fırsat bilerek verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve bu tatili en iyi dost ve arkadaş olan kitaplarla süslemenizi istiyorum. Unutmayın "En İyi Arkadaş ve Dost Kitaptır."

Saygıdeğer Veliler;

Çocuklarınız üzerinde emeklerinizin çok büyük olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu okulda eğitim öğretim sizlerin gayretiyle, yarınları hazırlamak için gerçekleşiyor. 2015 -2016 eğitim-öğretim yılının sonunda çocuklarımızın karnelerinde istenmeyen notlar olabilir. Bunların telafisi her zaman mümkündür. Onlara doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimizde, çocuklarımız da çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip toplumdaki yerlerini alacaklardır. Bilgiye ulaşmanın kolaylaştığı günümüzde, bilgiyi kullanma ve bilgiyi üretme yolunda çocuklarımıza rehberlik etmemiz gerekir. Bu önemli görevde sizlerin hep yanımızda olacağı inancıyla yaz tatili döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum.

Değerli İdareci ve Öğretmen Arkadaşlarım;

Sizler yarınların geleceği olan insanları yetiştiren yarınların insanının mimarısınız. Düşünen, sorgulayan eleştiren bir nesil için görevinizi bu öğretim yılında da tamamladınız, acı tatlı birçok olaylar yaşadınız ve bir yılın daha sonuna geldiniz. Sizleri çabalarınızdan dolayı kutluyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. Siz değerli öğrencilerim, velilerim, idareci ve öğretmenlerim, değerli mesai arkadaşlarım; tamamlamış olduğumuz eğitim ve öğretim yılında verdiğiniz emek ve gösterdiğiniz özveriden dolayı teşekkür ediyorum. 

Ayrıca bu hafta ve önümüzdeki hafta sonlarında yapılacak olan LYS sınavına girecek tüm öğrencilerimize de can-ı gönülden başarılar diliyor, gönüllerinden geçen üniversitelere yerleşmelerini temenni ediyorum. Ailelerimizden de hem sınavda hem de sınav sonrasında hep çocuklarının yanında olmasını istiyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Züleyha ALDOĞAN

                                                                                             Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.