MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Şehit Ahmet Benler İlkokulu Öğrencileri "Minik Patiler Üşümesin" Adlı Projeyle Sokak Hayvanlarına Evler Yaptılar

İlçemiz Şehit Ahmet Benler İlkokulu Öğrencileri "Minik Patiler Üşümesin" Adlı Projeyle Sokak Hayvanlarına Evler Yaptılar

İlçemiz Şehit Ahmet Benler İlkokulu 3 L sınıfı öğrencileri, “Minik Patiler Üşümesin” sloganıyla sokak kedileri için su geçirmeyen ve içinde battaniyesi olan evler üretti. Hazırlanan kedi evleri okulda diğer öğrencilere de sergilendikten sonra sokaklara yerleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Züleyha Aldoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin kış gününde sokak hayvanlarını düşünerek projeyi hayata geçirmelerinin çok anlamlı olduğu söyledi.

Sokak hayvanlarının üşüdüklerini dile getiremediğine dikkati çeken müdüre hanım, "Yavrularımız sokaktaki hayvanları düşünmüş öğretmenlerinden destek alarak çok güzel bir çalışmayı hayata geçirmişler. Bizim amacımız yüreği sevgi dolu, merhametli, doğayı hayvanları canlıyı seven, yaşadığı çevreyi güzelleştiren iyi insanlar yetiştirmek. Minik elleri tebrik ediyorum." dedi.

Şehit Ahmet Benler İlkokulu Müdür Yardımcısı Selma Sarıkaya da öğrencileriyle gurur duyduklarını dile getirdi. Projenin merhamet ve vicdan projesi olduğunu vurgulayan Sarıkaya, "Kış gününde sokak kedileri üşümeden bu barınaklarda korunabilecekler." diye konuştu.

3 L sınıfı öğretmeni Canan Nalbant, sınıflarının hayvansever bir sınıf olduğunu, kedi evlerini öğrencilerinin iki günde yapıp getirdiğini, dünyayı sevgi, merhamet, iyilik ve dostluğun kurtaracağını kaydetti.

Öğrencilerden Gülce Bade Oray da kedileri düşünerek yaptıkları evlerinin dışını poşetle su geçirmez hale getirdiklerini ve içine battaniye koyduklarını anlattı.

08-01-2019  08-01-2019  08-01-2019  08-01-2019  

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.