MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KASIM AYI YÖNETİCİ GELİŞİM PLANI (YÖGEP) VE DİN KÜLTÜRÜ AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMELERİ GELİŞİM PROGRAMI

KASIM AYI YÖNETİCİ GELİŞİM PLANI (YÖGEP) VE DİN KÜLTÜRÜ AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMELERİ GELİŞİM PROGRAMI

 

YÖNETİCİ GELİŞİM PLANI (YÖGEP)

                Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında görev yapan eğitim lideri okul yöneticilerimizin Vizyon Belgesinde belirtilen Yönetici Gelişim Programında belirtilen Kasım Ayı "Okul yönetiminde bilgi ve iletişim teknolojilerinin etkili ve verimli kullanımı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü internet sitelerinin (MEBDES, dinogretimi.gov.tr, dinogretimiokullar.meb.gov.tr, dogm.meb.gov.tr) incelenmesi; eğitimin niteliğini geliştirmede Kalite Takip Sistemi uygulamasının yeri, önemi ve değerlendirilmesi" konulu İlçemiz Marmaris Anadolu İmam Hatip Lisesi okulunda görev yapan öğretmenlerine sunum yapılmıştır.

 

DİN KÜLTÜRÜ AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMELERİ GELİŞİM PROGRAMI

              DÖGEP ( din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri gelişim programı) kapsamında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin oluşturduğu DÖGEP ekibi KASIM-2019 faaliyeti "Öğrencilerin bilişsel, duygusal, davranışsal ve psikolojik gelişimlerine, yaşlarına, ilgi, yetenek ve ihtiyaçları ile öğrenme stillerine dair port folyo oluşturarak bu verilere uygun önleyici, iyileştirici, zenginleştirici eğitsel, sosyal ve psikolojik öğretim modeli oluşturma atölye çalışması "  konulu toplantı gerçekleştirilmiştir.  

 

            Konu ile ilgili her kademedeki farklı özellik ve yeteneklere uygun öğrencilere yönelik yapılabilecek öğretim modelleri üzerinde durulmuş, etkinlik ve materyal örnekleri paylaşılmıştır.  Bundan yola çıkarak velilerin de etkileşim halinde olduğu, yaparak ve yaşayarak süreklilik arz eden bir öğretim modeli oluşturması gerektiği üzerinde durulmuştur.

29-11-201929-11-201929-11-201929-11-2019

 

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.