MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MARMARİS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, KENDİNE YAKIŞANI GERÇEKLEŞTİRDİ

MARMARİS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, KENDİNE YAKIŞANI GERÇEKLEŞTİRDİ

MARMARİS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, KENDİNE YAKIŞANI GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Eğitimde başarının önemli ayağı olan Kurumsal Kalite Yaklaşımına olan inancını azimle sürdüren Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2017 yılı Mart ayında başlattıkları Kurum Kalite Yönetim Sistemi Sertifikasyon sürecini 6-7 Temmuz 2017 tarihlerinde bağımsız kuruluşlarca yapılan denetimleri başarı ile tamamlayarak almaya hak kazandıkları ISO 9001 2015 Kalite Belgesi ile başarılarını taçlandırdılar.

Süreci büyük bir istek ve coşku ile başlatan Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Züleyha ALDOĞAN, kurum amiri olarak çalışanlarına moral, motivasyon ile kurumun vizyon/misyonu doğrultusunda ortak hedeflerine ulaşmada öncülük ederek önemli bir liderlik örneği daha sergilemiştir.

Bu başarıya ulaşmada “Ben değil biz..” anlayışını esas aldıklarını belirten Sayın Züleyha ALDOĞAN şu açıklamalarda bulundu:

Milli Eğitim Bakanlığımız, Eğitimde Kalite Yönetim Sistemini tüm teşkilatlarında kurulmasını amaçlamaktadır. Biz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçe teşkilatımızda mevcut organizasyon ve belirtilen görevler çerçevesinde hedeflenen kalitenin gerçekleşmesi amacı ile sürdürdüğümüz planlı faaliyetler bütününü sağladığımıza inandık ve bu durumun akreditasyonu amacı ile Uluslarası geçerliliği olan akreditasyon kurumu TÜRKAK’ a başvurumuzu yaptık.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardı; bir kuruluşun yürürlükteki mevzuat şartlarını karşılayan hizmeti düzenli bir şeklide sağlama yeteneğini gösterme ihtiyacı olduğunda ve sistemin sürekli iyileştirilmesi ve müşteriye yürürlükteki mevzuat şartlarına uyulduğunun güvencesinin verilmesi için süreçler de dahil olmak üzere sistemin etkin uygulanması yolu ile müşteri memnuniyetinin arttırılması amacına yöneldiği durumlarda kalite yönetim sistemi için gerekli şartları kapsar.

Kurumumuzun tüm çalışanları, birimleri ile ilgili prosedür, proses ve yürürlükteki mevzuatın oluşturduğu organizasyonda üzerlerine düşen görevleri büyük bir hassasiyetle yerine getirerek denetim sürecine hazırlandılar. Bağımsız 3. taraf denetçiler tarafından; kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı başta olmak üzere; müşteri memnuniyet anketleri, hizmet sunmada karşılaşılan sorunlara dair etkin ve hızlı çözüm üretme becerisi, kriz yönetimi, ekip çalışması örnekleri, proje üretme ve yürütme, kurum içi iletişim, müşteri ilişkileri, organizasyonun sürdürülebilirliği ile sistemin işlerliği, okul/öğrenci /veli işbirliği, varsa işletme körlüğü gibi birçok başlıkta yapılan denetimleri başarı ile geçen müdürlüğümüz Eğitim konusunda Kamu Yönetimi Faaliyetleri alanında Uluslararası geçerliliği olan ISO 9001:2015 Kalite Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Bu başarıdan dolayı tüm çalışanlarımızı candan kutlarım. Elde edilen bu başarı şüphesiz kolay değildir ancak daha da zor olan onu korumaktır. Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmeti sunmada sınır tanımaya

cak, memnuniyetlerini arttırma gayretimiz son bulmayacaktır. Bu Marmaris’imizin başarısıdır. Tüm okul ve kurumlarımıza da örnek olmasını dilerim.  


02-08-2017

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.