MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Matematik, Zeka-Akıl Oyunları Bizim İşimiz" Projemiz

"Matematik, Zeka-Akıl Oyunları Bizim İşimiz" Projemiz

     Muğla Valiliği İl Millî Eğitim Müdürlüğü himayelerinde, Müdürlüğümüze bağlı Özel/Resmi Okul/Kurumlarda uygulanmakta olan "Eğitimde İyi Örnekler" Projeleri kapsamında "Matematik, Zeka-Akıl Oyunları" adlı proje ile Özel Marmaris Çağdaş Bilim Ortaokulu, ´Olimpiyat Çalışması Örnekleri´ dalında üçüncülük derecesi almaya hak kazanmıştır. 

      Özel Marmaris Çağdaş Bilim Koleji; Kanada Merkezli, Uluslararası Caribou İngilizce/Fransızca Matematik Yaraşması’na öğrencilerimizi hazırlamakta, Dünya çapında güzel başarılar elde etmekte ve bu hizmetten tüm Türkiye’deki çocuklar faydalanabilsin diye aracı olup yarışmanın Türkiye Koordinatörlüğünü yürütmektedir. Tüm ülkeye, Marmaris’ten yayılan yarışmanın hizmetini vermektedir. Ayrıca 30 ülkede binlerce öğrencinin yarıştığı bu yarışmada, öğrencilerimizin İngilizce Matematik yapabilmeleri için özel çalışmalar yapmaktadır. Buna ek olarak, 1972 yılından itibaren Dünya Zeka Oyunları Yarışmalarında ülkemizi temsil eden Türk Beyin Takımı tarafından düzenlenecek olan Beyin Olimpiyatları’nda Muğla Bölgesi sınav merkezi olarak hem bu tarz yarışmalara öğrencilerimizi hazırlamakta ve onların seviyelerini yükseltmeye çalışmakta hem de ilimizde bulunan tüm çocukların faydalanabilmesi için bu yarışmalarda Muğla Sınav merkezi olarak ilimize hizmet getirmektedir. Ayrıca Fransa merkezli Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması’na öğrencilerimizi iki yıldır hazırlamakta ve aynı zamanda Muğla Bölgesi sınav merkezi olarak Muğla ve çevresinde Türkiye finallerine girmeye hak  kazanan öğrenciler için ev sahipliği yapmaktadır. Türk Zeka Vakfı tarafından düzenlenen Türkiye Zeka Oyunları yarışmasına her yıl katılmakta ve bu doğrultuda öğrencilerimizi hem teşvik etmakte hem de potansiyellerini ortaya çıkarabilmek ve kullanabilmelerini sağlamak için özel çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca, üç ayrı aşamasını başarıyla geçen öğrencilerimizi Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)’nde düzenlenen Türkiye Finallerine götürmektedir. Dünyanın en büyük yaratıcılık programlarından biri olan ve otuzu aşkın ülkede uygulanmakta olan "Destination Imagination" yarışmasına katılmakta ve öğrencilerimizi yaratıcılık ve bilimsel alt yapı gerektiren bu yarışma için hazırlamaktadır. Global Math Project kapsamında Dünya Matematik Haftası etkinliklerine her yıl katılım sağlanmakta ve öğrencilerimizle proje kapsamında geliştirilen etkinlikler yapılmaktadır. Ayrıca, Global Math Day, Dünya Matematik Günü yarışmasında, öğrencilerimizin online platformlarda diğer ülkelerdeki çocuklarla yapılan yarışmaya katılmaları sağlanmaktadır. 

 

 

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.