MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Robotik Kullanımı" Projemiz

"Robotik Kullanımı" Projemiz

 Muğla Valiliği İl Millî Eğitim Müdürlüğü himayelerinde, Müdürlüğümüze bağlı Özel/Resmi Okul/Kurumlarda uygulanmakta olan "Eğitimde İyi Örnekler" Projesi kapsamında "Robotik Kullanımı" Projesi ile Beldibi Sıtkı Zaralı İlkokulu/Ortaokulu ´Eğitimde Teknolojiyi Kullanma Örnekleri´ dalında birincilik derecesi almaya hak kazanmıştır.

Beldibi Sıtkı Zaralı İlk/Ortaokulu, Bilişim Teknolojileri dersinde edinilen kodlama bilgisine ek olarak öğrencilerin yaptıkları Robotik aktiviteleri, edindikleri kazanımları somutlaştırmalarına yardımcı olmuştur. İlk olarak öğrenciler atık maddelerden robot tasarımları yapmışlar, daha sonra bu robotları hareketlendirebilmek için sensör kullanmaları gerektiğini fark etmişlerdir. Kullandığımız ısı, ışık sensörleri için Fen Bilimleri, hareket, mesafe sensörleri için Matematik bilimini kullanan öğrenciler, disiplinlerarası STEM uygulamaları yapmışlardır. Motorlar üzerinde araştırma yapmışlar, sensör ve motorları kullanabilecekleri basit robotik projeleri yaşayarak öğrenme fırsatı bulmuşlar, geliştirdikleri robotik projelerde Fen Bilgisi dersinde gördüklerini somutlaştırmışlar, yaratıcı düşünme ve çözüm bulma becerilerine yönelik çalışmalar yapmışlardır. Robotlar arası güzellik ve dans yarışmaları organize edilerek derslerinin daha eğlenceli ve renkli geçmesi sağlanmıştır.

 

30-01-2019  30-01-2019  30-01-2019  

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.