MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VELİLERİMİZİN DİKKATİNE DOLANDIRICILIK UYARISI

VELİLERİMİZİN DİKKATİNE DOLANDIRICILIK UYARISI

02/10/2019 Çarşamba Günü Müdürlüğümüze intikal eden bazı şikayetlerde bir şüpheli organizasyonun, öğrenci velilerini arayarak ögrenci için rehberlik ve interaktif eğitimler adı altında eğitim  verecekleri  söylemiyle görüşmeler yaptığı tespit edilmiştir. Söz konusu şahısların aramalarda farklı isimler kullandığı fakat aramaları  0555 004 36 92 nolu telefon numarasıyla yaptığı anlaşılmıştır.

     Konunun Müdürlüğümüze ulaşması ile acilen gerekli tüm tedbirler alınmıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okul müdürlerine, öğretmenlere, velilere  bunun bir dolandırıcılık faaliyeti olabileceğinin ivedilikle duyurulması istenmiştir.

   Müdürlüğümüz toplu  SMS servisi üzerinden Tüm velilerimizin cep telefonlarına,; "Sayın velimiz, şüpheli bir organizasyonun, velileri arayarak ögrenciler icin rehberlik ve interaktif eğitimler verdigi söylemiyle görüşmeler yaptıgı ve aramalarında farklı isimler kullandığı  anlaşılmıştır.. Bu tür şahıslara itibar edilmemesini rica ederiz. Şüpheli no 05550043692 " yazan kısa mesaj gönderilmiştir

      Söz konusu şahıslarla ilgili Muğla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.