MUĞLA MARMARİS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Serap AKSEL, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Vesilesiyle Bir Mesaj Yayımladı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Serap AKSEL,

Çağımızda dünya literatürünün en önemli kavramı olan demokrasi , aslında bundan 104 yıl önce, vatan topraklarımızda büyük mücadeleler ve milletimizin kanıyla ödediği bedellerle can bularak halkın egemenliğini ve bağımsızlığını kayıtsız şartsız meşru kılmıştır.

Milletimizin egemenlik tutkusu yüzyıllar öncesinde bengü taşlara kazınmış, bu tutku bizler için tarihimizin her merhalesinde vazgeçilmez ve değişmez bir mihenk taşı olmuştur. Vatanımızın sarsılmaz bütünlüğü, halkımızın milli iradesi; Türkiye Büyük Millet Meclisinin 23 Nisan 1920 tarihinde kurulmasıyla sağlam temellere oturmuş, milletimizin yedi düvel karşısında dahi hiçbir zaman boyun eğmeyeceği, ebediyen unutulmayacak bir şekilde dimağlarda yer etmiştir.

Sevgili çocuklarım; Cumhuriyetimizin kurucusu, istiklal ve hürriyetimizin ulaştığı en yüksek mertebenin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyada eşi benzeri olmayan bugünü sizlere ve tüm dünya çocuklarına Çocuk Bayramı olarak armağan etmiştir. Çünkü sizler güzel ülkemizin aydınlık geleceği, ikbal ışığı ve minik demokrasi neferlerisiniz. İnanç ve kararlılıkla mücadele etmiş, zaferden zafere koşmuş, esaret zincirlerinden kurtulup bağımsızlığını kazanmış şanlı bir milletin çocuklarısınız. Her biriniz çok değerli ve önemlisiniz. Bu değerin bilincinde evlatlarımız olarak vatanımıza ve demokrasimize sahip çıkacağınıza; cumhuriyetimizin yetiştirdiği çağdaş, akılcı, yenilikçi, bilimsel, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı birer birey olarak yetişeceğinize eminim, sizlere güvenimiz sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadeledeki silah arkadaşlarını, ebediyete irtihal eden tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle yâd ediyorum. Başta bu günü anlamlandıran çocuklarımızın, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Serap AKSEL

Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kemeraltı Mah. Atatürk Cad. 58. Sok No 4 Marmaris MUĞLA - 252 412 10 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.